Co jest sekretem pięknego uśmiechu Amerykanów?

0
2582
Co jest sekretem pięknego uśmiechu Amerykanów?

Piękne, białe zęby kojarzą nam się przede wszystkim z wizerunkiem hollywoodzkich gwiazd, ale także z uśmiechami przeciętnych Amerykanów. Dlaczego Amerykanie mają takie ładne zęby i co zrobić, żeby nasze wyglądały tak samo? Na te pytania odpowiada dr Piotr Pituch, stomatolog z kliniki ADP Clinic w Lublinie.

Jak to wygląda w Ameryce?

Wygląd zębów i zdrowie jamy ustnej dla mieszkańców USA to swoisty symbol statusu społecznego. Ci, którzy dbają o stan swoich zębów uchodzą za bogatszych, lepiej wykształconych i mają większe szanse zdobycia dobrej pracy. Amerykanie mają więc dobrą motywację, by dbać o zęby swoje i swoich dzieci – rodzice uczą je prawidłowej higieny, szczotkowania przynajmniej 2-3 razy dziennie i częstego odwiedzania stomatologa, a większość z nich także decyduje się na leczenie ortodontyczne.

Kilka kroków do zdrowych zębów

Przeciętny Amerykanin nie boi się stomatologa – chodzi na zabieg profesjonalnej higienizacji zębów przynajmniej 2 razy w roku! Dr Pituch mówi, że to idealna częstotliwość odwiedzania dentysty: „Aby utrzymać jamę ustną w dobrym stanie przegląd profilaktyczny należy wykonywać co pół roku. Tylko tak można odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne zmiany chorobowe i zapobiec poważniejszym zabiegom dentystycznym. Jeśli lekarz stwierdzi, że na zębach osadził się kamień, zaproponuje zabieg profesjonalnej higienizacji zębów.” W ADP Clinic taki zabieg to skaling (profesjonalne usunięcie kamienia), piaskowanie (usunięcie osadów), polerowanie oraz fluoryzacja.

Białe jest piękne

W Ameryce Północnej bardzo popularne jest też wybielanie zębów, a często nawet przedkładane nad ich leczenie. Stomatolog ADP Clinic ostrzega jednak, że wybielane zęby powinny być zdrowe: „Zanim zdecydujemy się na wybielanie powinniśmy wyleczyć wyleczyć wszelkie ubytki. Jeśli chcemy połączyć leczenie zębów z ich wybielaniem, dobrze jest od razu powiadomić o tym stomatologa, który będzie mógł ustalić kolejność zabiegów i zadbać np. o to, by kolor plomb nie odróżniał się od koloru zębów po wybielaniu.” Dentysta zaproponuje wybielanie gabinetowe lub domowe, przygotuje indywidualne nakładki na zęby i dobierze idealne stężenie żelu wybielającego. 

Higiena zębów to tylko początek

Najpiękniejsze uśmiechy gwiazd z wielkiego ekranu to jednak głównie zasługa specjalistów implantologów i protetyków, więc nawet jeśli masz z natury słabe zęby, to wciąż mogą wyglądać dobrze. Protetyka nie zajmuje się tylko odtwarzaniem braków zębowych (chociaż przede wszystkim tym), ale także poprawą wyglądu zębów np. dzięki licówkom. 

A jeśli mieszkasz w Lublinie, zadbaj o swoje zęby u najlepszych stomatologów w mieście. Dentyści z ADP Clinic zaproponują Ci odpowiednie leczenie. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać i środków, które chcesz na nie przeznaczyć, może to być leczenie protetyczne, zachowawcze, higienizacja lub wybielanie zębów. Nie musisz się także martwić, że zabiegi będą bolesne, bo ADP Clinic posiada Strefę Bez Bólu, a dzięki nowoczesnemu sprzętowi badania możesz zrobić na miejscu.

Piękny uśmiech to nie zbytek – to potrzeba wpływająca na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie.

Więcej informacji o tym zabiegu na:  https://adpclinic.pl/stomatologia-estetyczna/.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here