Chirurgia stomatologiczna, Leczenie kanałowe w Krakowie

1
1603
Chirurgia stomatologiczna

Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii medycznej praca lekarza uległa specjalizacji. Postęp naukowy i technologiczny jest tak szybki, że wymusił również specjalizację w stomatologii, której zadaniem jest nie tylko radzenie sobie z patologiami ludzkich zębów, ale także leczenie zębów, przyzębia, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej, oraz języka. Co więcej, domeną stomatologii są również schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Nic zatem dziwnego, że pacjent może się zetknąć z różnorodnością stomatologicznych odgałęzień: chirurgią stomatologiczną, ortodoncją, stomatologią dziecięcą czyli pedodoncją, chirurgią szczękowo-twarzową, periodontologią, protetyką stomatologiczną, stomatologią zachowawczą, endodoncją, a nawet zdrowiem publicznym i epidemiologią. W kilku krakowskich klinikach można oczekiwać wszystkich tych specjalizacji. Niektóre z nich mają nawet swoje miejsce na liście Ministra Zdrowia jednostek organizacyjnych prowadzących specjalizacje. Oznacza to, że posiadają akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w konkretnych dziedzinach stomatologii: chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, periodontologii, protetyki stomatologicznej, stomatologii dziecięcej oraz stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Krakowskie kliniki starają się o opinię miejsc przyjaznych dla wszystkich marzących o zdrowych i śnieżnobiałych zębach. Zdają sobie sprawę, że pacjent oczekuje nie tylko szybkiego i skutecznego leczenia, ale także poczucia bezpieczeństwa. Nadrzędnym celem staje się zatem uśmierzenie obawy przed wizytą u dentysty. Oznacza to, że jakość wykonywanych usług jest zdecydowanym priorytetem. Kliniki wykorzystują najnowocześniejsze technologie gwarantujące wymagany efekt estetyczny oraz wysoki poziom leczenia. Liczy się również miły kontakt i profesjonalna obsługa recepcyjna. Zakres specjalistycznych usług musi być  szeroki, a zatem dostosowany do różnych oczekiwań pacjenta. Można zatem  w przyjaznych warunkach wyleczyć paradontozę, poddać się chirurgii stomatologicznej i leczeniu kanałowemu, wybielić zęby i założyć efektowne implanty. Kliniki oferują swoje usługi dorosłym oraz dzieciom, nie tylko lecząc, ale także zapobiegając kłopotom z uzębieniem. Proponują także dodatkowe atrakcje, na przykład metodę Digital Smile Design czyli projektowanie nowego uśmiechu. Dzięki niej pacjent jeszcze przed zabiegiem może zobaczyć efekt proponowany przez lekarza, który wykonuje projekt licząc się z jego potrzebami i oczekiwaniami. Klasyczne usługi to nie wszystko, albowiem istnieją placówki proponujące na przykład stomatologię sportową.

Chirurgia stomatologiczna w Krakowie

Pacjenci liczący na skuteczną, profesjonalną chirurgię stomatologiczną w Krakowie, mogą skierować swoje kroki do kilku wiodących klinik stomatologicznych. Można tam oczekiwać bezpiecznego leczenia chirurgicznego o różnym stopniu zaawansowania. Kliniki  polecają swoje usługi w zakresie: pełnej diagnostyki, usuwania zębów w znieczuleniu miejscowym i ogólnym, chirurgicznego usuwania zębów zatrzymanych i dodatkowych, resekcji korzeni zębów, hemisekcji, usuwania torbieli szczęk, usuwania zmian na błonie śluzowej i dziąsłach oraz w kościach szczęk. Przeprowadza się w tych placówkach zabiegi chirurgiczne wspomagające leczenie ortodontyczne, zabiegi z zakresu periochirurgii czyli chirurgicznego wydłużenia korony klinicznej przed leczeniem protetycznym lub zachowawczym, a gwarantuje się także pokrywanie recesji dziąsłowych i wydłużanie strefy dziąsła przyrośniętego. Przed zabiegiem wykonywana jest pełna diagnostyka obejmująca także specjalistyczne, cyfrowe badanie RTG o bardzo niskiej dawce promieniowania.

Krakowskie placówki stomatologiczne są cenione także z uwagi na  indywidualne podejście do pacjenta oraz profesjonalne leczenie zębów przy użyciu metod uznanych za optymalne. Prestiż klinik może podnieść uznanie przez niezależną i prestiżową organizację GCR – zrzeszającą kliniki z całego świata – za najlepsze kliniki stomatologiczne w mieście. W takich przypadkach bierze się epod uwagę możliwość  bezpłatnych konsultacji i wdrażanie nowoczesnych technologii gwarantujących skuteczność korygowania zębów za pomocą dyskretnego aparatu Invisalign, indywidualne projektowanie uśmiechu czyli Digital Smile Design, leczenie kanałowe pod mikroskopem i szybkie wykonywanie implantów.  W dzisiejszych czasach usługi protetyczne są znacznie ułatwione i skrócone w czasie dzięki zastosowaniu technologii skanera wewnątrzustnego, dzięki któremu nie trzeba wykonywać wycisku zębów niezbędnego niegdyś przed zrobieniem korony, mostu lub licówki. W klinikach można także oczekiwać leczenia okluzyjnego oraz stomatologii regeneracyjnej.

Leczenie kanałowe w Krakowie

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych jest endodoncja czyli leczenie kanałowe. Szukając miejsc profesjonalnego i precyzyjnego wykonywania endodoncja Kraków łatwo można dotrzeć do placówek oferujących dobre usługi stomatologiczne. Ich zaletą jest szeroki zakres usług, na przykład: leczenie mikroendodontyczne i mikrochirurgiczne z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego, usuwanie złamanych narzędzi i ciał obcych z kanałów korzeniowych, udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków oraz zamykanie perforacji. Zabiegi są wykonywane z użyciem najnowszych technik i materiałów dentystycznych. Ma to duże znaczenie, ponieważ bez dobrego leczenia kanałowego nie można wykonać żadnej protetyki na martwym zębie. Co więcej, prawidłowe leczenie tego typu chroni prze groźnymi infekcjami atakującymi kość w okolicy okołowierzchołkowej korzenia zęba. Są one zresztą zagrożeniem dla całego organizmu człowieka. Do leczenia powikłań stosuje się  lupy zabiegowe z autonomicznym oświetleniem diodowym. Skuteczność i szybkość wykonywanych zabiegów podnosi zastosowanie instrumentów elektronicznych do pomiaru długości kanałów korzeniowych, a także instrumentów rotacyjnych sterowanych komputerowo do opracowywania kanałów korzeniowych. Materiałem wykorzystywanym do wypełniania kanałów korzeniowych jest ciekła gutaperka stosowana na gorąco wraz z uszczelniaczem żywicznym, aplikowana metodą kondensacji pionowej, Zaletą gutaperki jest jej zdolność dotarcia do wszystkich zakamarków kanału zęba. Po takim leczeniu można przystąpić do odbudowy zęba, na przykład za pomocą korony protetycznej. Kanały korzeniowe są udrażniane za pomocą systemu ultradźwiękowego, a w trosce o dobre samopoczucie pacjenta i jego komfort kliniki proponują wykonanie tych zabiegów zwykle w czasie jednej lub dwóch wizyt.

Bezbolesne i bezstresowe leczenie kanałowe poprzedza udzielenie wyczerpujących wyjaśnień na temat leczenia, a z uwagi na komfort psychiczny i fizyczny pacjenta proponuje się szeroki wachlarz metod znieczulenia. Niebagatelnym atutem popularnych krakowskich klinik są atrakcyjne ceny, a także ratalny system płatności za zabiegi. Można w nich liczyć na profesjonalną stomatologię estetyczną i protetykę, oraz periodontologię i fachowe wykonanie implantów.. Czasy, gdy jedynym zajęciem felczera było wyrywanie chorych zębów minęły na szczęście bezpowrotnie. Rozwój stomatologii daje nam szansę nie tylko leczenia i uzupełniania braków w uzębieniu, ale także poprawy jego jakości i zapobiegania ubytkom. Pozwala to cieszyć się pięknym uśmiechem znacznie dłużej, niż kiedyś. Nowoczesna technologia zapewnia także bezbolesne zabiegi i szybkie efekty leczenia oraz upiększania zębów. Krakowska, nowoczesna stomatologia nie pozostaje w tyle dzięki placówkom, w których dobro pacjenta jest najważniejsze. Więcej na temat chirurgii stomatologicznej, leczenia kanałowego (endodoncja) w Krakowie znajdziesz na stronie gabinetu http://stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy artykuł. Miałem wątpliwości jakiego dentystę w Krakowie warto było wybrać. Dużo się czyta w Internecie i trudno podjąć dobrą decyzję. Według mnie należy pójść do jednego , do drugiego i trzeciego aby mieć jakieś porównanie. Nawet najlepsza zachęta będzie gorsza od sprawdzenia dentysty samemu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here