Bolące hemoroidy

0
1111
Bolące hemoroidy

Bolące hemoroidy, czyli guzki krwawnicze odbytu to zmora wielu ludzi. Z powodu tej choroby cierpią zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jest to wstydliwy problem wielu z nas, który staramy się rozwiązać samodzielnie. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy leczenie hemoroidów, to wyleczymy je bez konieczności wizyty u lekarza. Objawami tej choroby są ból i swędzenie odbytu. W późniejszej fazie może także dojść małe krwawienie widoczne na papierze toaletowym i utrudnione wypróżnianie. W przypadku zaawansowanego stadium możemy spotkać guzki wypadające, które są wyczuwalne na zewnątrz odbytu. Jeśli leczenie domowe nie pomoże i ból będzie się nasilał konieczna będzie wizyta u lekarza.

Bolące hemoroidy

Bolące hemoroidyW aptece możemy kupić różnego rodzaju preparaty na bolące hemoroidy. Znajdziemy tam szereg maści, tabletek, czopków, a nawet żeli do kąpieli, które mają zapobiegać powstawaniu hemoroidów. Gdy wystąpią pierwsze objawy, powinniśmy jak najszybciej udać się do apteki. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie kilku różnych preparatów. Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu, więc powinniśmy kupić lek zawierający diosminę w dawce 1000 mg. Jest ona dostępna w postaci tabletek i poprawi pracę naczyń krwionośnych, co pomoże ukoić ból. Dodatkowo warto sięgnąć po czopki, które działają bezpośrednio w miejscu występowania hemoroidów, przez co są bardzo skuteczne. W przypadku guzków występujących na zewnątrz możemy zakupić maść, która szybko przyniesie ulgę w bólu. Wszystkie te preparaty stosowane jednocześnie w krótkim czasie pomogą nam się uporać z tym wstydliwym problemem.

Leki na hemoroidy

Jeśli domowe leczenie nie pomoże warto udać się do lekarza rodzinnego po pomoc. Na receptę są dostępne dużo mocniejsze leki przeciw hemoroidom, które mogą pomóc nawet w zaawansowanym stanie tej choroby. Lekarz może skierować nas także do specjalisty, który w razie konieczności wykona zabieg chirurgiczny usunięcia hemoroidów. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent po zabiegu może od razu wrócić do domu. Po wyleczeniu hemoroidów warto zadbać o zapobieganie nawrotom choroby. W tym celu możemy zakupić żel do kąpieli lub tabletki do codziennego stosowania. Jednak najważniejsza jest zmiana diety i aktywność fizyczna, ponieważ to zbyt mała ilość ruchu jest główną przyczyną powstawania hemoroidów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChoroby odbytu
Następny artykułProblemy z sercem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here