Alternatywne sposoby radzenia sobie z bólem

0
964

Bóle narządu ruchu to dolegliwości coraz częściej zgłaszane przez młode osoby, które ze względu na pracę, spędzają dużo czasu przed komputerem. Ćwiczenia i ruch mogą okazać się bardzo pomocne w radzeniu sobie z takimi problemami, jednak warto rozważyć zakup maty do akupresury.

Jak działa mata do akupresury i do czego służy?

Akupresura to starożytna, alternatywna metoda leczenia pochodząca z Azji, która opiera się na ucisku odpowiednich punktów na ciele, najczęściej przy wykorzystaniu dłoni. Warto wspomnieć, że na podobnych założeniach opiera się akupunktura. W tym przypadku jednak, ucisk palcy dłoni zastąpiony jest igłami o zaokrąglonych końcach. Według chińskiej medycyny za ból oraz choroby odpowiedzialny jest brak równowagi Yin i Yang. Dzięki naciskowi na odpowiednie punkty, najlepsza mata do akupresury sprawia, że poszczególne miejsca zostają zwolnione. Ma to pozytywny wpływ na leczenie chorób przewlekłych i bólu doskwierającego pacjentowi.

Aby korzystać z dobroczynnych właściwości maty do akupresury wystarczyć umieścić ją na podłodze i następnie położyć się na niej w pozycji na plecach. Należy zadbać, aby ciało szczelnie przylegało do maty. Pod kark warto podłożyć specjalną poduszkę z wypustkami, która najczęściej dołączona jest w zestawie do maty. Działanie maty do akupresury sprawia, że pacjent odczuwa niemal momentalnie lepsze samopoczucie, a jego dolegliwości bólowe zmniejszają się. Wiedząc jak działa mata do akupresury i do czego służy, korzystający z maty może spodziewać się również, że pomoże mu ona znieść napięcie mięśniowe, poprawić krążenie, ułatwić zasypianie oraz złagodzić bóle nie tylko narządu ruchu, ale również bóle głowy. Systematyczne korzystanie z maty (ok. 15 minut dziennie – czas należy stopniowo wydłużać od 5 minut do 30 minut po przyzwyczajeniu się do maty) pozwoli na osiągnięcie powyższych korzyści.

Jaką matę do akupresury wybrać?

Najlepsza mata do akupresury to taka mata, która jest komfortowa w użytkowaniu. Wypustki i kolce powinny być wyczuwalne przez korzystającego. Nie powinny jednak drażnić ciała i skóry takiej osoby. Dlatego też, przed zakupem warto sprawdzić czy dana mata jest dla nas odpowiednia. W ofercie sklepów sportowych oraz internetowych możemy znaleźć również maty w zestawach z pokrowcem do ich przechowywania oraz poduszką pod kark. Warto rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ dodatkowa poduszka pozytywnie wpływa na efekty terapii, a pokrowiec sprawia, że możemy zabrać naszą matę nawet na wakacje. Najlepsza mata do akupresury to wybór na lata, który pomoże uporać się z uporczywym bólem. Dzięki niej wizyty u fizjoterapeuty mogą stać się rzadkością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here